گرافیت یک ساختار کریستالی ، نیمه فلز و یکی از سه آلوتروپی کربن  می باشد. بیشترین رنج استفاده ی گرافیت در صنایع تولید فولاد و چدن است و میتوان گفت کربن عضو جدا نشدنی ساختار فولاد و چدن می باشد که با هر درصدی در مذاب چدن و فولاد ،خواص متفاوتی  به این مواد القا خواهد کرد. استفاده از گرافیت در صنعت متالورژی رنج بسیار گسترده ایی دارد، که میتوان به مواردی چون :

– بالابردن سختی فولاد با افزودن گرافیت

– تولید الکترودهای صنعتی متالورژی با پرس پترولیوم کک

– احیای فولاد و اکسید های فلزات با استفاده از اکسیداسیون کربن به اشکال کک متالورژی، ذغال حرارتی، کک، گرافیت و غیره

ضایعات الکترود گرافیتی به صورت انواع پودرهای گرافیت طبیعی ( چرب ) ، نقره ای ، پولکی، کم سولفور و پر سولفور جهت کربن دهی برای ساخت فولاد های آلیاژی، سرباره سازی در کوره های قوس الکتریک و ساخت انواع چدن های داکتیل جهت مصرف در کوره های القایی و صنایع دیگر استفاده میشود.

عمده کاربرد این محصول در صنعت لنت سازی، صفحه کلاچ و روانکاری بوده و در زمینه صنعت حفاری های خشک و صنایع نسوز و … نیز مورد مصرف قرار میگیرند. استفاده از گرافیت چرب به عنوان روانساز در صنایع فورج و اکستروژن و همین طور مورد استفاده در صنایع تولید رزین هستند. استفاده نوع دیگر از گرافیت به نام گرافیت پولکی درتولید محصولات نسوز در صنعت متالورژی است.

گرافیت

ثبت سفارش گرافیت

برای مشاوره، اعلام قیمت و ثبت سفارش با شماره 36554842-041  تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ به شماره 09148745165 پیام دهید.