فرو آلیاژ | فرو کرومفلز کروم با دانسیته 1/7 ton/m3 دارای دمای ذوب ۱۸۵۰ و دمای جوش ۲۶۸۰ درجه سانتیگراد می­باشد. فروکروم از جمله فروآلیاژهای مورد استفاده در صنعت فولاد و مخصوصا صنعت تولید فولاد زنگ­نزن می­باشد. مقدار کروم موجود در این محصول بین ۵۰ تا ۷۰ درصد است که بسته به آنالیز مورد نیاز، استفاده می­شود.

انواع فروکروم معمولا بر اساس درصد کربن موجود تقسیم بندی شده به طوری که به سه دسته پرکربن، متوسط کربن و کم­کربن تقسیم می­شود. فروکروم متوسط کربن می­تواند تا ۴% کربن و فروکروم کم کربن بین 03/0 تا 15/0 درصد کربن و بیشتر از ۶۰% کروم داشته باشند.

کروم یکی از پرمصرف ترین آلیاژها در صنعت فولاد می­باشد. بیشتر از ۵۰% کروم از طریق اسکراپ (قراضه) و بقیه از فروکروم و دیگر محصولات صنعتی وارد فولاد می­شود. این ماده باعث افزایش مقاومت به خوردگی و اکسیداسیون، ایجاد کارسختی و جلوگیری از افت استحکام در دمای بالا می­شود.

فروکروم عضو جدانشدنی فولادهای زنگ­نزن بوده و بیشتر از ۷۰% فروکروم تولید شده در صنعت تولید این دسته از فولادها استفاده می­شود. همچنین این ماده آلیاژی در سوپرآلیاژها، فولادهای ابزار و همچینین گریدهای خاص فولاد نیز کاربرد دارد.

اصلی ترین ناخالصی­های فروکروم، کربن و سیلیس می­باشند که مقدار کربن باعث تغییر در قیمت و دسته بندی­های این کالا میشود. جهت تولید فولادهای زنگ­نزن کم کربن (مقدار کربن از 01/0 تا حداکثر 2/0 درصد)، فولادهای زنگ­نزن پر کروم، آلیاژهای گرم کار و فولادهای کم آلیاژ استحکام بالا، از فروکروم کم کربن استفاده می­شود.

ثبت سفارش فرو کروم

برای مشاوره، اعلام قیمت و ثبت سفارش با شماره 36554842-041  تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ به شماره 09148745165 پیام دهید.