آمیژانی است از آهن و سیلیسیم که در کوره قوس الکتریکی و در گریدهای مختلف ازجمله ۱۰ الی ۹۰ درصد تولید می‌گردد؛ که منظور از عدد میزان سیلیسیم موجود در آمیژان می‌باشد، اما گریدهای مورد نیاز صنعت به خصوص صنایع فولاد سازی ۷۰ الی ۷۵ درصد می‌باشد. از جمله عناصر دیگر که در این آمیژان وجود دارد و جز عناصر ناخواسته می‌باشد، می‌توان به تیتانیوم، کروم، کربن، گوگرد، آلومینیوم، فسفر نام برد و معمولاً اکثر فولادسازها با درصد آلومنیوم زیر ۲ درصد در خواست می‌نمایند. فرو سیلیس تولیدی در سه سایز به بازار مصرف ارایه می‌شود: ۱–۱۰ تا ۶۰ میلی‌متر ۲–۳ تا ۱۰ میلی‌متر ۳–۰ تا ۳ میلی‌متر که هر یک از صنایع با توجه به نوع مصرف از سایز مورد نیاز استفاده می‌کنند، به عنوان مثال در صنایع فولاد سازی و ریخته‌گری مداوم بیشتر از اندازه ۱۰ تا ۶۰ میلی‌متر استفاده می‌شود.

حالت فیزیکی این ماده جامد و رنگ آن خاکستری نقره ای می باشد. دمای ذوب آن ۱۲۹۰-۱۳۹۰ درجه سانتیگراد می باشد، وزن مخصوص آن 5/2-4/5 g/m3 می باشد. این محصول به عنوان ماده افزودنی در صنایع ریخته گری و فولادسازی کاربرد دارد. این ماده به صورت خرد شده و خشک غیر قابل اشتعال است و خودسوزی نداشته و حمل و نقل آن باید بر اساس مقررات جابجایی مواد شیمیایی انجام شود.

کاربرد ها:

– عامل اکسیژن زدا در صنایع فولاد سازی

– عامل جوانه زا در ریخته گری چدن

– عنصر آلیاژی در تولید فولاد حاوی سیلیسیم بالا

– به عنوان ماده احیا کننده در تولید برخی از فروآلیاژ ها و شمش منیزیم

– صنایع فولاد (فولاد مقاوم به حرارت، فولاد نیروگاهی)

فرو سیلیس

ثبت سفارش فروسیلیس

برای مشاوره، اعلام قیمت و ثبت سفارش با شماره 36554842-041  تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ به شماره 09148745165 پیام دهید.