گروه صنعتی رایمند

اولین تولید کننده تیتانیوم بالای 99 درصد در ایران

دی اکسید تیتانیوم، همچنین به عنوان اکسید تیتانیوم یا تیتانیا شناخته شده و با فرمول شیمیایی TiO2 نشان داده می شود. هنگامی که به عنوان رنگدانه استفاده می‌شود، به نام‌های تیتانیوم سفید، رنگدانه سفید۶ (PW6)، یا CI 77891 خوانده می‌شود. به‌طور کلی منبع این ماده از ایلمنیت، روتیل و آناتاز تأمین می‌شود. کاربردهای وسیعی از جمله رنگ کرم‌های ضدآفتاب، رنگ‌های خوراکی و رنگ غذا دارد.

تولید جهانی در سال ۲۰۱۴ حدود ۷٫۵ میلیون تن بود و این مقدار در حال افزایش است.

دی اکسید تیتانیوم در طبیعت به صورت مواد معدنی شناخته شده روتیل، آناتاز و بروکیت پدید می‌آید، و علاوه بر آن به دو شکل فشار بالا، به فرم دستگاه بلوری مونوکلینیک بادلییت و دستگاه بلوری اورتورومبیک دی‌اکسید سرب، پدید می‌آید که هر دو به تازگی در دهانه en:Nördlinger Ries در بایرن پیدا شده‌است.

کاربرد ها

مهم‌ترین حوزه‌های کاربرد دی اکسید تیتانیوم رنگ، لاک الکل (لعاب)، کاغذ و پلاستیک هستند، که حدود ۸۰ درصد از مصرف دی اکسید تیتانیوم جهان می‌باشد. دیگر کاربردهای رنگدانه مانند چاپ پارچه، الیاف، لاستیک، محصولات آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی ۸ درصد می‌باشند. بقیه موارد در کاربردهای دیگر استفاده می‌شود، به عنوان مثال تولید تیتانیوم خالص، شیشه و سرامیک‌های شیشه‌ای، سرامیک‌های الکتریکی، کاتالیزورها، هادی برق و واسطه‌های شیمیایی. همچنین در بسیاری از آب نبات‌های قرمز رنگ وجود دارد.

حدود ۸۰ درصد از مصرف دی اکسید تیتانیوم جهان در صنعت رنگ، لاک الکل (لعاب)، کاغذ و پلاستیک است

مشخصات اکسید تیتانیوم تولیدی رایمند

آنالیز XRF اکسید تیتانیوم رایمند
آنالیز XRF اکسید تیتانیوم رایمند

تصاویر محصول تولید

گواهی نانو مقیاس

گواهی نامه نانو مقیاس | دی اکسید تیتانیوم | گروه صنعتی رایمند
گواهی نامه نانو مقیاس | دی اکسید تیتانیوم | گروه صنعتی رایمند