سدیم سیلیکات های محلول (یا آب شیشه) محلولهای آب و شیشه‌های محلول هستند که از نسبت های متغیر Na2CO3 و SiO2 ساخته می شوند. سدیم سیلیکات از سه جزء سازنده تشکیل شده است:

  • سیلیس: جزء سازنده اصلی
  • قلیا: سدیم اکسید
  • آب: تعیین کننده خواص ترکیب های آب دار و بی آب.

این ماده در کنترل سایندگی لوله‌های آب و فرمول بندی لعاب و مینا بکار می رود. انواع محلول مایع آن در صابون‌سازی، پاک کننده‌های صنعتی و عمومی، چسب، سیمان‌سازی، ‌رنگ و پوشش، قالب ریخته‌گری، شناور‌سازی کانه، پایدارسازی پراکسید و کنترل خوردگی در لوله های آب و پیش ماده سیلیس مخلوط زئولیت کاربرد دارد.

سیلیکات سدیم نام عمومی ترکیب سدیم متا سیلیکات یا Na2SiO3 است و همچنین به نام های آب شیشه یا شیشـه مایع نیز شناخته شده است و می تـوان فرمول آن را به شکل Na2O∙SiO2 نیز نشان داد. به صورت محلول آبی و جامد در دسترس است و در صنایع سیمان، حفاظتِ غیر فعال آتش(Passive fire protection)، دیرگدازها، نساجی، فرآوری الوار و اتومبیل ها به کار می‌رود.

پايه اصلي اين چسب، سديم سيليکات پودر سفيد رنگي است که به آساني در آب حل مي‌شود و محلولي قليايي به وجود مي‌آورد. اين يکي از ترکيباتي است که شامل سديم اورتوسيليکات ، سديم پيرو سيليکات و ديگر ترکيبات مي‌شود. همه آنها شيشه‌اي (Glassy)، بي‌رنگ و قابل حل در آب هستند. سديم سيليکات در محلولهاي خنثي و قليايي پايدار است. در محلول‌هاي اسيدي، يون سيليکات با يون‌هاي هيدروژن واکنش مي‌دهد تا سيليکات اسيد را تشکيل دهد که وقتي گرم شود، سيليکا ژل را که ماده‌اي سخت و شيشه‌اي است، به وجود آورد.

نسبت سيليس به سودا يا Raito: يکي از مشخصات مهم در تعيين کاربرد انواع چسب‌هاي سيليکات در صنايع مختلف نسبت سيليس به سودا است.

چسب سیلیکات سدیم (چسب سیلیکاتی)

ثبت سفارش چسب سیلیکاتی (چسب سیلیکات سدیم)

برای مشاوره، اعلام قیمت و ثبت سفارش با شماره های 36554842-041 تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ به شماره 09148745165 پیام دهید.